Naujienos

Gaivus oro gurkšnis: mažumoje likę klaipėdiečiai nukovė „Šiaulių B“ ekipą

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

Optibet I lygos rungtynėse Klaipėdos „Neptūnas“ iškovojo ilgai lauktą pergalę rezultatu 3:0 (0:0) nukaudami jaunuosius atstovus iš Šiaulių. Pilnose emocijų, kortelių ir įtampos rungtynėse praktiškai visą antrą rungtynių pusę mažumoje žaidę uostamiesčio futbolininkai sugebėjo parodyti charakterį ir iškovoti pelnytą pergalę. Varžovų treneris po rungtynių apgailestavo, kad žaidimas antroje rungtynių pusėje turint vieno žaidėjo persvarą jo komandai padarė „meškos“ paslaugą. Komanda per daug orientavosi į puolimą apnuogindama gynybą, o tuo puikiai pasinaudoję aikštės šeimininkai, greitose atakose juo skaudžiai nubaudė.

Klaipėdos „Neptūnas“ – Šiaulių „Šiauliai B“ 3:0 (0:0)

Įvarčiai: 52 min. K.Namnganda, 67 min. D.Bondar, 90 min. B.Goupy

Įspėjimai: 44 min. A.Gečas, 60 min. B.Goupy, 89 min. A.Ankudinovas, 45 min. E.Gasiūnas, 80 min. M.Gasiūnas, 

Pašalinimai: 36 min. V.Šulžickij (antra geltona kortelė)

Teisėjai: Mantas Ličkus (Panevėžys)

2023.08.20 Klaipėdos miesto centrinis stadionas Optibet 1 lygos rungtynės. 19 turo rungtynės.

Žiūrovų skaičius: 120

„Neptūnas“: 89.D.Komža (GK), 7.B.Goupy, 9.M.Rusys, 11.A.Spyčius, 23.A.Skurdelis, 26.D.Bondar, 33.A.Ankudinovas, 35.H.Mehasseb, 49.K.Namnganda, 55.N.Vyzdryk, 66.V.Šulžickij

Atsarginiai: 5.M.Velyvis, 13.T.Jonušas, 19.M.Ogundu, 20.A.Vilavičius, 29.D.Jurgelevičius, 42.J.Vaitkus, 77.D.Matihin, 93.V.Trefilov (GK), 94.I.Paulius, 99.A.Gečas

Vyriausiasis treneris: Valdas Trakys

„Šiauliai B“: 16.O.Apočkinas (GK), 2.E.Pilypas, 7.J.Petravičius, 29.D.Dovydaitis, 30.E.Gasiūnas, 35.N.V.Audinis, 37.R.Bogužas, 38.N.Penikas, 40.B.Čechanavičius, 44.M.Gasiūnas, 53.J.Radavičius

Atsarginiai: 1.N.Barvainis (GK), 61.P.Linkevičius (GK), 33.D.Jarašius, 42.A.Paulius, 45.G.Golleris, 49.V.Jucys, 51.E.Jarmolajev

 

Prieš rungtynes tvyrojusi įtampa pasiteisino. Klaipėdiečiai tragiškai pradėjo antrąjį Optibet I lygos ratą, kuriame patyrė tris pralaimėjimus iš eilės. Po tokios nemalonios serijos reikėjo atsispirti ir kilti į kovą. Šios rungtynės su „Šiaulių B“ ekipa puikiai viską iliustravo nuo pat jų pradžios. Aktyviau rungtynes pradėjo varžovai, žaidė paprastą ir ramų žaidimą neišradinėdami dviračio. Kai kada atrodė viską daro aikštėje net per lengvai. Klaipėdiečių bandymai atsakyti nebuvo tokie pavojingi, bet už bandymus galima paploti. Rezultatas 0:0, bet rungtynės įdomios ir nenuobodžios, daug aistrų ir kovos visuose frontuose, kartais susidarydavo įspūdis, kad net per daug visko. Įtampa auga kaip ant mielių, o toks rungtynių scenarijus palankesnis varžovams. Prie mėlynai baltų vartų vis daugiau nerimo, varžovai ieško erdvių, o pavojingi kamuolio pakėlimai į baudos aikštelę iš peties verčia darbuotis visą „Neptūno“ gynybą, kurioje varžovai randa spragą. Kovodamas dėl kamuolio baudos aikštelėje, neleistinai prieš varžovą sužaidžia komandos kapitonas A.Skurdelis.

mazz

 

Rungtynių arbitras, kaip parodė tolimesnė mačo eiga, negailestingas – parodė rankos gestą į vienuolikos metrų žymą. Prie kamuolio stojęs D.Dovydaitis nebuvo užtikrintas. Mušė į vartų vidurį, o ilgos D.Komžos kojos smūgį atrėmė.

mAA

Tai buvo rimtas pavojaus signalas, kuris nebuvo vienintelis šiame kėlinyje. Antra geltona kortelė V.Šulžickij pavirto į raudoną ir mažumoje likę uostamiesčio futbolininkai baigiantis kėliniui turi labai daug nemalonumų. Kaip bebūtų, bet tie pirmojo kėlinio nemalonumai į didesnes ir rimtesnes problemas nepavirto. Anaiptol, komanda persigrupavo, pertraukos metu pakeitė taktiką ir kantriai žaidė gynybinio plano futbolą, nevengdami užklupti šiauliečius greituose kontraatakose. 

 

V.Trakys rado reikalingą planą B, kuris, kaip parodė galutinis rezultatas, buvo pergalingas. Išimti lėtą ir šiom rungtynėms netinkantį „bokšta“ H.Mehassebą buvo geras sprendimas. Atrišęs rankas gerokai greitesniems ir puolime daugiau pasiūlyti galintiems B.Goupy ir K.Namnganda. Abu žaidėjai greitose atakose jautėsi lyg žuvys vandenyje, o pirmas įvartis krito po įspūdingo gynėjo N.Vyzdryko reido per visą aikštę, kurio perdavimą K.Namngandapavertė įvarčiu.

mazinta1

Netikėto šalto dušo paveikti varžovai daugiau pradėjo koncentruotis į puolimą, o tai atidarė erdves klaipėdiečiams, kuriomis puikiai jie pasinaudojo, o po maždaug penkiolikos minučių dar vieną vadovėlio vertą ataką surengė šeimininkai. B.Goupy laiku ir vietoje atliktas perdavimas į baudos aikštelę įbėgančiam D.Bondar, kurio smūgis nepaliko jokių šansų vartų sargui. Antrasis įvartis dar labiau nuramino komandą ir iki rungtynių pabaigos likęs laikas jau buvo „Neptūno“ sąjungininkas.

maz

Varžovai nieko pavojingo nesukūrė, o rungtynių pabaigą vainikavo visas rungtynes aktyviai žaidusio B.Goupy smūgis, po kurio visi klausimai jau buvo atsakyti.

mazinta2

Pergalė lyg gaivus oro gurkšnis komandai. Po nesėkmingos serijos į pergalių kelią grįžę mėlynai balti bent akimirkai ramiau gali atsikvėpti. Jau šį penktadienį, rugpjūčio 25 d. laukia „Garliavos“ komandos iššūkis. Rungtynių Garliavoje pradžia 19 val. Norime pasidžiaugti dėl mūsų ekipos žaidėjo K.Namnganda. Jis yra iškviestas į nacionalinę Centrinės Afrikos Respublikos rinktinę atrankos mačui su Ganos rinktine. 

 

Straipsnio autorius: Marius Mockus

Nuotraukos: Agnė Žilevičiūtė

Kontaktai


Viešoji įstaiga „Neptūno futbolo klubas“

Debreceno g. 37-125, Klaipėda
Tel.: +370 649 48044

El. p.: info@fcneptunas.lt

Visos teisės saugomos © FK „Neptūnas“