FK „Neptūnas“ naujienos

Dzūkų tankai Klaipėdoje neiššovė

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

Klaipėdos „Neptūnas“ Optibet I lygos rungtynėse namie su Alytaus „Dainava“ pagaliau iškovojo taip lauktą pirmąją pergalę namų stadione. V.Trakio auklėtiniai 3:0 įveikė svečius iš Alytaus. Visas rungtynes kontroliavę klaipėdiečiai užtikrintai ir pelnytai iškovojo ketvirtą pergalę šių metų pirmenybėse ir bent trumpam grįžo į pirmąją vietą turnyrinėje lentelėje.

Klaipėdos „Neptūnas“- Alytaus „Dainava“ 3:0 (1:0)

Įvarčiai: 26 min. A.Spyčius 53 min. A.Spyčius 78 min. P.Zamurenko

Įspėjimai: 11 min. S.Rakauskas, 30 min. A.Raginis, 61 min. G.Domkus, 28 min. T.Vitukynas, 56 min. D.Ivanauskas, 74 min. H.Sarmengue Devens, 44 min. N.Labukas (raudona kortelė)

Teisėjas: Dovydas Švėgžda (Kaunas)

2022.04.29 Klaipėdos centrinio stadiono dirbtinės dangos aikštė

Žiūrovų skaičius: 250

„Neptūnas“ : 89. D.Komža (GK), 4.E.Matvieinko, 8.S.Rakauskas (nuo 69 min. 94.P.Zamurenko) 9.A.Raginis (nuo 69 min. 19.P.Lotužys) 10.O.Dovhyi, 11.A.Spyčius (nuo 69 min. 77.D.Matihin) 14.P.Juška (nuo 88 min. 5.M.Velyvis) 23.A.Skurdelis (K), 26.D.Bondar, 28.G.Domkus, 33.A.Ankudinovas (nuo 80 min. 50.Y.Smirnov)

Atsarginiai: 1.E.Grudys (GK) 5.M.Velyvis, 19.P.Lotužys, 20.A.Vilavičius, 50.Y.Smirnov, 77.D.Matihin, 94.P.Zamurenko

„Dainava“: 77.A.Mickevičius (GK), 5.N.Labukas, 8.M.Vasiliauskas, 11.T.Vitukynas ( nuo 54 min. 10.H.Sarmengue devens) 12.O.Peter Ademo, 13.D.Ivanauskas (nuo 67 min. 6.R.Banevičius) 14.Y.Hanada, 30.O.Lukošiūnas, 33.L.Genevičius (nuo 84 min. 33.A.Baftalovskyi) 43.K.Ojo Aderounmu, 79.N.Jančiauskas (nuo 84 min. 24.N.Paliušis)

Atsarginiai: 37.M.Matijoška (GK), 6.R.Banevičius, 7.A.Baftalovskyi, 10.H.Sarmengue Devens, 15.M.Fairbanks Keani, 21.K.Silich, 24.N.Paliušis, 42.T.Slavinskas, 92.A.Mardosa

Klaipėdos „Neptūnas“ pakiliai pradėjo rungtynes, leisdami varžovams suprasti kas yra aikštės šeimininkai. Jau nuo pirmųjų minučių mėlynai balti rezgė pavojingas atakas ir neleido laisvai kvėpuoti varžovų gynėjams.

MB 0359

Po vieno iš perdavimų į baudos aikštelę jau 4 rungtynių minutę krito pirmasis įvartis, kaip vėliau pasirodė, buvo šoninis - teisėjas jau buvo iškėlęs vėliavėlę skelbiančią nuošalę.

MB 0429

Kelias nedideles „progeles“ po klaipėdiečių klaidų turėjo ir varžovai, ypač aktyvus buvo dvikovose „Dainavos“ legionierius iš Nigerijos Kazeem Ojo. Jo kontaktinė kova su mūsų gynėjais pirmajame kėlinyje tikrai buvo nuožmi. Bet savų ginklų kuom atsakyti turėjo ir uostamiesčio futbolininkai. Atakoje labai pavojingas buvo A.Spyčius. Jis visų rungtynių metu kūrė intrigas „Dainavos“ aikštės pusėje. Po vienos iš tokių kombinacijų, A.Raginis siuntė kamuolį kraštu į priekį A.Ankudinovui, o jo tolimas tikslus perdavimas į baudos aikštelę A.Spyčiui buvo išpildytas įvarčiu galva 26 rungtynių minutę. Pelnę įvartį klaipėdiečiai nesustojo, o kaip dažnai būna šiame sezone, pirmas įvartis tik dar labiau prideda pasitikėjimo ir papildomos energijos.

MB 0727

Jos visgi pritrūko. 38 minutę tas pats A.Ankudinovas kūrė dar viena progą atakoje, bet jo perdavimo sulaukęs Arnas šį kartą pergudravo pats save. Likęs prieš vartus jis nesėkmingai smūgiavo į juos, bet pataikė į parkritusį N. Jančiauską. Netrukus, besibaigiant kėliniui, baudos aikštelės prieigose grubiai griaunamas, rungtynių herojumi tapęs, A.Spyčius. Už tokią pražangą prieš klaipėdietį rungtynių arbitras ištraukė raudoną kortelę. Ją prieš save išvydo N.Labukas.

MB 0860

Antrajame kėlinyje mažumoje likę alytiškiai, likusius jėgų rezervus bandė kompensuoti greitu įvarčiu, bet visus varžovų bandymus sudaužė vėl A.Spyčius. 53 minutę kamuolio laiku iš baudos aikštelės „neišnešęs“ T.Vitukynas prarado jį. Varžovo klaida pasinaudojęs D.Bondar perdavė kamuolį link tolimojo virpsto, kur perdavimą „uždarė“ jau minėtas A.Spyčius 2:0.

MB 0743

Akivaizdžiai senkanti „Dainavos“ energija padiktavo rungtynių pabaigą „Neptūnui“ - ramesnį gyvenimą. V.Trakio pakeitimai pridėjo šviežumo atakoje. Vienas jų pasiteisino praktiškai iškart. Į aikštę žengęs P.Zamurenko jau po devynių minučių pelnė įvartį 3:0. Kupini dar jėgų mėlynai balti dar sukūrė ne vieną progą rungtynių pabaigoje. Prie savų vartų ne didelius gaisrus klaipėdiečiai užgesindavo labai greitai.

MB 0697

87 minutę P.Lotužys sudrebino vartų konstrukciją, o pridėtam laikui įpusėjus krito ir dar vienas įvartis. „Neptūno“ džiaugsmo bangą greitai numalšino rungtynių arbitras. Užfiksuota dar viena nuošalė. Bet tai nesumažino Klaipėdos „Neptūno“ džiaugsmo, iškovota pergalė namie 3:0.

Sekančias rungtynes Optibet I lygoje klaipėdiečiai žais gegužės 13 dieną su „Garliavos“ futbolininkais.

Straipsnio autorius : Marius Mockus