FK „Neptūnas“ naujienos

Kaune patirtas pirmas šio sezono pralaimėjimas

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

Klaipėdos „Neptūnas“ Optibet I lygos aštuntojo turo rungtynėse svečiuose 2:1 nusileido Kauno „Be1“ ekipai. Iki šių rungtynių abi ekipos dar nebuvo patyrusios pralaimėjimo kartėlio. Deja, ta vienintele komanda ir toliau išlieka „Be1“ ekipa.

Kauno „Be1“ – Klaipėdos „Neptūnas“ 2:1 (1:1)

Įvarčiai: 43 min. K.Skaramakas, 45 min. A.Raginis (realizavo 11 metrų baudinį), 70 min. A.Dapkus

Įspėjimai: 6 min. E.Jurjonas, 51 min. D.Popovici, 75 min. D.Slendzokas, 8 min. S.Rakauskas, 51 min. A.Skurdelis, 75 min. Y.Smirnov,

Pašalinimai: 65 min. N.Zubkov

Teisėjas: Mantas Pomeckis (Panevėžys)

2022.05.22 LFF Kauno treniruočių centro stadionas. Optibet I lyga. 8 turo rungtynės.

Žiūrovų skaičius: 300

„Neptūnas“ : 89. D.Komža (GK), 2.E.Dusevičius, 4.E.Matvieinko, 8.S.Rakauskas, 9.A.Raginis (nuo 73 min. 19.P.Lotužys) 10.O.Dovhyi, 23.A,Skurdelis (K) (nuo 73 min. 50.Y.Smirnov), 26.D.Bondar,28.G.Domkus 33.A.Ankudinovas, (nuo 60 min. 94.P.Zamurenko) 77.D.Matihin

Atsarginiai: 99.E.Anaškin (GK), 13.T.Jonušas 14.P.Juška, 19.P.Lotužys, 42.J.Vaitkus, 50.Y.Smirnov, 94.P.Zamurenko

„Be1“: 12.J.Virvilas, 3.D.Popovici, 6.M.Džiugas, 7.K.Skaramakas (nuo 70 min. 80.A.Dapkus) 15.D.Slendzokas, 23.A.Paura, 25.E.Jurjonas, 28.H.Diawara, 30.R.L.Mazur (nuo 80 min. 26.V.Šulžičkij) 66.N.Zubkov, 79.C.Adalumo (nuo 90 min. 4.D.Čečkauskas)

Atsarginiai: 31.R.Bogdanavičius, 4.D.Čečkauskas, 9.N.Grudis, 16.W.Zate, 22.E.Talačka, 26.V.Šulžičkij, 80.A.Dapkus

Sunkiausios šio sezono rungtynės vienareikšmiškai. Taip būtų galima jas apibūdinti jau pirmosiomis susitikimo minutėmis. Jauna, ambicinga, kovinga, greitai bėganti Kauno komanda, kaip prieš rungtynes ir planuota, viskas pasiteisino su kaupu.

„Neptūnas” jau pirmajame kėlinyje turėjo rimtų problemų prie savų vartų. Pirmajame kėlinyje sunkiai sekėsi tvarkytis su „Be1” ekipa. Nieko nelaukę kauniečiai spaudė  „Neptūną”, kuriam rasti priešnuodžių buvo nelengva. Mėlynai balti buvo retas svečias prie J.Virvilo vartų. Kartais susidarydavo įspūdis, kad varžovai viską daro ir greičiau, ir paprasčiau, ko nebuvo galima pasakyti apie „Neptūną”. Kova aikštėje tikrai buvo kieta, varžovai pasiūlė fiziškumą į kurį klaipėdiečiams ne visada pavykdavo atsakyti. Kauniečiai sukurdavo progas, bet laimei realizacija kišdavo koją.

Pirmasis rungtynių įvartis krito pačioje kėlinio pabaigoje, dešiniuoju kraštu prasiveržęs link baudos aikštelės kaunietis sukėlė sumaištį, kuria pasinaudojo K.Skamarakas ir pasiuntė kamuolį į tinklą 1:0. Kai jau atrodė, kad kėlinys taip baigsis „Neptūnas” surengė retą ataką, kurios metu baudos aikštelėje buvo nugriautas D.Bondar. Prie vienuolikos metrų žymos stojęs A.Raginis nesudvejojo 1:1. Įvartis į rūbinę ir komandos išėjo į pertrauką, kurios labiau reikėjo „Neptūnui”.

Po pertraukos vaizdas labai nepakito, klaipėdiečiams stigdavo ryžto ir užtikrintumo. Nepaisant to, kad rungtynėse netrūko aistrų, po vienos iš jų 63 minutę iš aikštės buvo pašalintas „Be1” ekipos žaidėjas N.Zubkov. Atrodytų, kad nuo to turėjo „Neptūnui” palengvėti. Lengviau nepasidarė.  Laikinai varžovai atleido vadeles perstatinėdami gynybines taktikas, o 70 minutę D.Slendzokas vienas perpjovė visą „Neptūno” gynybą ilgu reidu perdavęs kamuolį ką tik į aikštę žengusiam A.Dapkui. Jo perdavimas arba silpnas smūgis, kaip pasirodė po to, nulėmė rungtynių galutinį rezultatą 2:1. Vos minutę aikštėje praleidęs futbolininkas jau pirmuoju savo prisilietimu prie kamuolio išvedė komandą dar kartą į priekį.

Chaotiškoje rungtynių pabaigoje “Neptūnas” bandė dar išgelbėti tašką šiose rungtynėse, bet visi planai kuriami prie kauniečių vartų įvarčiu nevirto. „Neptūnas” patyrė pirmąjį pralaimėjimą, bet išliko vis dar pirmoje turnyrinės lentelės vietoje. Sekančias rungtynes „Neptūnas” žais gegužės 29 dieną namuose su Panevėžio „Ekrano” klubu.

Straipsnio autorius : Marius Mockus