FK „Neptūnas“ naujienos

Nesėkmių ruožą „Neptūnas“ pratęsė ir Panevėžyje

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

Klaipėdos „Neptūnas“ iš nesėkmių ruožo Panevėžyje neišlipo. Visas rungtynes lygiai žaidęs uostamiesčio klubas kūrė progas, kovojo, bet paskutinėmis minutėmis sėkmingiau sužaidę panevėžiečiai iškovojo tris taškus ir apgynė namų tvirtovę. Reziumuojant rungtynes pergalei gal „netempėm“, bet ir pralaimėjimo verti nebuvom. Dėsningas rezultatas būtų lygiosios. Bet futbolas tuo ir įdomus: laimi ta komanda, kuri įmuša kamuolį į vartų stačiakampį. Tą atlikę varžovai šventė pergalę minimaliu rezultatu 1:0 (0:0). „Neptūnui“ tai buvo jau antras pralaimėjimas paeiliui ir su 5 iškovotais taškais lieka apatinėje turnyro lentelės dalyje.

Panevėžio „FK Panevėžys B“ – Klaipėdos „FC Neptūnas“ 1:0 (0:0)

Įvarčiai: 91 min. D.Vaičekauskas

Įspėjimai: 47 min. K.Stankevičius, 80 min. D.Vaičekauskas, 33 min. B.Goupy, 42 min. V.Šulžickij, 53 min. O.Dovhyi, 90 min. D.Bondar

Teisėjas: Artiom Spelman (Kaunas)

2023.04.16 Panevėžio „Žemynos progimnazijos stadionas“ Optibet 1 lygos rungtynės. 6 turo rungtynės.

Žiūrovų skaičius: 75

„Neptūnas“: 89.D.Komža (GK), 7.B.Goupy, 9.M.Rusys, 10.O.Dovhyi, 11.A.Spyčius, 19.P.Lotužys, 20.A.Vilavičius, 23.A.Skurdelis, 26.D.Bondar, 55.D.Prytykovskyi, 66.D.Šulžickij

Atsarginiai: 1.M.Yaroshevich (GK), 5.M.Velyvis, 13.T.Jonusas, 18.Y.Fawzi, 29.D.Jurgelevičius, 33.A.Ankudinovas, 42.J.Vaitkus, 77.D.Matihin, 92.K.Murayama, 94.I.Paulius

Vyriausiasis treneris: Valdas Trakys

„Panevėžys B“: 97.I.Driomovas (GK), 2.K.Bička, 5.C.Sousa, 7.R.Misiūnas, 8.G.Žederšteinas, 10.Ž.Baguška, 14.D.Vaičekauskas, 16.M.Tomič, 17.N.Lukšys, 19.A.Trakšelis, 23.E.Dzinga

Atsarginiai: 12.D.Šimkevičius (GK), 3.K.Stankevičius, 9.D.Gleveckas, 11.A.Jusys, 18.J.Olišauskas, 22.K.Šonkevičius, 29.M.Beneta

Vyriausiasis treneris: Dainius Gleveckas

Komanda į Panevėžį atvyko vedima geros nuotaikos. Lyginant su praeitomis rungtynėmis klaipėdiečių trenerių štabas atliko korekcijas sudėtyje ir vartų saugumą patikėjo D.Komžai. Patikėjo ne veltui, žaidėjas pateisino trenerių pasitikėjimą ir jam galima buvo rašyti vieną aukščiausių įvertinimų šiose nesėkmingai „Neptūnui“ pasibaigusiose rungtynėse. Rungtynės prasidėjo be žvalgybos ir jau per pirmas 15 minučių komandos apsikeitė ne vienu pavojingu momentu. Iš pradžių N.Lukšys prasiveržęs žaibiškai kairiuoju kraštu už savęs paliko pora klaipėdiečių gynėjų, bet laimei vartuose stovėjęs D.Komža gaisrus užgęsino. Dar po akimirkos sumaištį klaipėdiečių baudos aikštelėje sukėlusius varžovų žaidėjus nuramino svečiai iš mušdami kamuolį į kampinį. Realiausią progą turėjo P.Lotužys po perdavimo iš gilumos gavo galimybę „išeiti“ vienas prieš vieną su varžovų vartų sargu I.Driomovu, smūgis buvo stiprus, bet tiesiai į vartininką. Kamuolys išriedėjo į kampinį. Dar pora progų „Neptūnas“ sukūrė po B.Goupy individualių prasiveržimų, bet perdavimai link vartų nuėjo veltui, nes už kamuolio nepavykdavo „užsikabinti“ nė vienam žaidėjui, vilkėjusiam mėlyną aprangą. Komandos į pertrauką išėjo esant lygiam rezultatui 0:0.

Po pertraukos vaizdas nepasikeitė. Uostamiesčio futbolininkai geriau pradėjo kėlinį, bet kiekybę paversti kokybe niekaip nesugebėjo. Tas pats P.Lotužys turėjo identišką dvikovą su I.Driomovu, bet rezultatas tas pats – įvarčio nėra. Šį kartą bandymas nukreipti kamuolį į vartų kampą nesėkmingas. Realizacijos problema užsitęsė dar vienose rungtynėse. Kovos daug, noro irgi parodyta nemažai, bet problema, kad už progas niekas įvarčio neduoda. Ką sukūrei reikia užbaigti ir realizuoti, o kai to nepadarai, tikėtis palankaus rezultato sunku.

Reziumuojant rungtynes turbūt būtų paprastas komentaras – nei viena, nei kita komanda rungtynėse nebuvo kažkuo pranašesnė, bet laimėjo tie, kurie įmušė įvartį. Dėsningesnis rezultatas būtų buvęs 0:0, bet Fortūna sėdėjo ne ant tų vartų skersinio. Prasidedant pridėtam rungtynių laikui neįvertinę situacijos klaipėdiečiai nugriovė link vartų įsibėgėjusį varžovą, o rungtynių arbitras A.Spelman užfiksavo, kaip neleistiną elementą ir paskyrė baudos smūgį link mėlynai baltų komandos vartų. Prie kamuolio stoję „Panevėžio B“ futbolininkai tai išpildė su kaupu. Iš pradžių perdavimas link M.Benetos, o šio dar vieną tikslių perdavimą į baudos aikštelę smūgiu užbaigė nieko netrukdomas D.Vaičekauskas, kuris 91 minutę rezultatą švieslentėje įžiebė labai nemalonų mūsų komandai. Realybė tokia, kokia ji yra. „Neptūnui“ nutraukti nesėkmių serijos kol kas nepavyko. Gaila, apmaudu, bet futbolas toks žaidimas, kaip ir šis sezonas, kovoti reikės su visais ir dėl kiekvieno taško.

Pergalės recepto reikės ieškoti toliau, o laiko yra iki penktadienio, tuomet pasimatysime Klaipėdoje. Varžovas – Vilniaus „Žalgirio B“ klubas. Lengviau tikrai nebus, bet su ištikimiausiais sirgaliais tribūnose viskas įmanoma. Rungtynės balandžio 21 d., 19 val.

Straipsnio autorius: Marius Mockus

Nuotrauka: Alfredas Reivytis