FK „Neptūnas“ naujienos

Raktas į pergalę – gera gynyba

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

Klaipėdos „Neptūnas“ Panevėžyje lankėsi jau antrą kartą šį sezoną ir antrasis apsilankymas buvo kur kas geresnis ir sėkmingesnis. Iškovota pergalė net ir neparodžius geriausio futbolo šiame sezone, bet, kaip sakoma, imame šiuos tris taškus ir važiuojame toliau. Klaipėdiečių pergalę lėmė vienintelis B.Goupy įvartis pačioje rungtynių pradžioje. „Neptūnui“ tai buvo trečioji sezone ir antroji iš eilės pergalė, kuri leidžia dar labiau pagerinti padėtį turnyrinėje lentelėje. Gerėjantis tarpusavio supratimas aikštėje tarp žaidėjų ir gerėjanti sportinė komandos forma nuteikia tik optimistiškai. O dabar apie viską nuo pradžių.

Panevėžio „Ekranas“ – Klaipėdos „FC Neptūnas“ 0:1 (0:1)

Įvarčiai: 12 min. B.Goupy

Įspėjimai: 74 min. P.Nunes Carvalho, 30 min. V.Šulžickij, 35 min. D.Prytykovskyi, 72 min. A.Ankudinovas, 78 min. P.Lotužys

Teisėjas: Vilius Paulauskas (Vilnius)

2023.04.29 Panevėžio „Žemynos progimnazijos stadionas“ Optibet 1 lygos rungtynės. 8 turo rungtynės.

Žiūrovų skaičius: 125

„Neptūnas“: 89.D.Komža (GK), 7.B.Goupy, 9.M.Rusys, 11.A.Spyčius, 13.T.Jonušas, 23.A.Skurdelis, 26.D.Bondar, 33.A.Ankudinovas, 35.M.Hussein Mehasseb, 55.D.Prytykovskyi, 66.D.Šulžickij

Atsarginiai: 1.M.Yaroshevich (GK), 5.M.Velyvis, 10.A.Shcherbak, 18.Y.Fawzi, 19.P.Lotužys, 25.J.Vyšniauskas, 29.D.Jurgelevičius, 42.J.Vaitkus, 77.D.Matihin, 94.I.Paulius

Vyriausiasis treneris: Valdas Trakys

„Ekranas“: 98.E.Urbonas (GK), 2.P.Nunes Carvalho, 7.J.Pius Omeke, 8.R.Jokubaitis, 9.I.Daniel Ilevbare, 10.M.Adomėnas, 11.S.Čyžas, 21.E.Abramavičius, 33.T.Hevlych, 79.P.Savėnas, 97.A.Karvatskyi

Atsarginiai: 1.K.Čirba (GK), 4.N.Vyzdryk, 13.M.Ežerskis, 14.M.Slivka, 23.T.Ereku, 77.E.Baranauskas, 81.O.Bryzenko, 99.K.Ologie

Vyriausiasis treneris: Darius Maciulevičius

Komanda į Panevėžį atvyko vedima geros nuotaikos. Su komanda atvyko ir pats naujausias komandos narys legionierius iš Egipto, kuris rungtynes pradėjo startinėje sudėtyje. Apie jį tikrai dar pakalbėsime ir būtinai pristatysime. Rungtynės prasidėjo ramiai ir nieko išskirtinio pradžioje tikrai nematėme. Pirmas pavojingesnis momentas prie klaipėdiečių vartų, kurį sukuria „Ekranas“ – P.Savėno smūgis, kurį lengvai „suvalgo“ eilines, geras rungtynes žaidžiantis mūsų ekipos vartų sargas D.Komža. „Ekranas“ kuria, o „Neptūnas“ įmuša, nepraėjus nei penkiom minutėm B.Goupy smūgis ir neįprastai šiame sezone balti, o ne mėlyni jau priekyje rezultatu: 1:0. Įvartis greitas, ko ir reikia tokio pobūdžio rungtynėms, nuramina ir prideda ramumo bei pasitikėjimo „Neptūno“ komandai. Apskritai šį sezoną, tai greičiausias mūsų ekipos įvartis. Greičiausias ir kaip po to įvykiai parodo vienintelis. Pirmajame kėlinyje komandos daugiau nepasižymi ir į pertrauką išeina esant minimaliam skirtumui.

3

Po pertraukos vaizdas kardinaliai nesikeičia: komandų veiksmuose, kartais net galimai pamatome ir techninio broko, su kuriuo geriau tvarkosi klaipėdiečiai. Rungtynių pabaiga nenumaldomai artėja ir įtampa padidėja, „Ekranas“ bando laimę tolimais smūgiais ir uždirbtais baudiniais prie uostamiesčio komandos vartų, bet E.Baranauskas, ką moka geriausiai, įvarčiu nepaverčia,o P.Lotužys išvedamas vienas prieš „Ekrano“ vartininką, bet kažkokiu net jam pačiam nesuprantamu mistiniu būdu, sugeba neįmušti. Svarbiausia darbą „Neptūnas“ padarė 12 minutę, tad tragedijos iš to nedarome, bet rungtynes reikia uždaryti, o tai reikia padaryti ramiu ir atsakingu darbu gynyboje, dėl kurios, turbūt, galime būti patenkinti.

4

„Neptūnas“ antrą kartą iš eilės šiame sezone nepraleidžia ir tai vainikuoja trečia jų pergale Optibet I lygos kovose. Kovos tik įgauna pagreitį, o svarbiausia, mėlynai baltų žaidimas įgauna naujas spalvas. Po šio aštuntojo turo greičiausiai vėl kilstelsim aukštyn ir turnyrinėje lentelėje. Žinoma, komandos žaidime dar yra ką „pašlifuoti“, bet žaidimas gerėja ir tuo pasidžiaukime.

Sekančias rungtynes Klaipėdos „Neptūnas“ žais gegužės 12 d., kuomet namie priims Vilniaus „BFA“ ekipą.

Straipsnio autorius: Marius Mockus
Nuotraukos: Edvardas Liutkus