FK „Neptūnas“ naujienos

Savų progų neišnaudoję klaipėdiečiai grįžta tuščiomis

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

Po pertraukos grįžtame į Optibet I lygos kovas. Klaipėdiečiai išvyko į tolimiausią Optibet I lygos žemėlapyje esantį tašką. Kelionė buvo ilga ir varžovas stiprus. Vertinant rungtynes turbūt mėlynai balti buvo verti taško, bet galime samprotauti paprastai, o rezultatas kalba pats už save, kuris mūsų komandai nebuvo švieslentėje pats geriausias. Bet nenuleiskime galvų, kaip apdainavo M.Mikutavičius: „Net jeigu mums nesiseka devynis kartus iš eilės, bet mes ne iš tų, kur pralaimi dar nenugalėti“. Teisybės labui, mums sekėsi visai neblogai, vertinant vizualinį vaizdą, ką matėme šeštadienio vakarą, Širvintų miesto stadione, bet apie viską nuo pradžių: statistika ir prisiminkime, ką matėme ir ko ne.

 Vilniaus raj. „TransINVEST“ – Klaipėdos „ Neptūnas“ 3:1 (1:0)

 Įvarčiai: 32 min. L.Pilibaitis, 47 min. B.Goupy, 70 min. H.Devens, 78 min. D.Malžinskas

Įspėjimai: 62 min. K.Bička, 35 min. M.Rusys, 89 min. B.Goupy

Teisėjas: Ugnius Veprauskas (Kaunas)

2023.07.29 Širvintų miesto stadionas Optibet 1 lygos rungtynės. 16 turo rungtynės.

Žiūrovų skaičius: 100

„Neptūnas“: 89.D.Komža (GK), 7.B.Goupy, 9.M.Rusys, 10.O.Dovhyi, 23.A.Skurdelis, 26.D.Bondar, 33.A.Ankudinovas, 35.H.Mehasseb, 55.N.Vyzdryk, 66.V.Šulžickij, 77.D.Matihin

Atsarginiai: 5.M.Velyvis, 11.A.Spyčius, 29.D.Jurgelevičius, 49.K.Namnganda, 19.M.Ogundu, 94.I.Paulius, 99.A.Gečas

Vyriausiasis treneris: Valdas Trakys

„TransINVEST“: 79.S.Melashenko (GK), 2.L.Valvonis, 3.D.Malžinskas, 5.A.Čivilis, 10.H.Devens, 12.I.Kaškelevičius, 14.Y.Kawachi, 20.P.Kiselevskis, 29.K.Bička, 30.G.Nikonovas, 77.L.Pilibaitis

Atsarginiai: 89.E.Černiavskij (GK), 7.M.Valukonis, 9.O.Kobakhidze, 11.D.Kodz, 15.A.Kazakevičius, 21.L.Zingertas, 22.D.Volodkevič, 39.K.Amemyia

Treneris: Giedrius Barevičius

Čempionato pertrauka baigta. Prasideda darbas ir labai rimtas sezonas persirito į antrą pusę, o komandoms, grįžusioms į rikiuotę, laikas parodyti, kaip produktyviai ar ne buvo išnaudota pertrauka. Vieni krovė elementus, kiti pildėsi naujais žaidėjais, o dar kiti sprendė dilemas, kurios užklupo sezono viduryje.

„Neptūnas“ laiko veltui nešvaistė, o kelionė pas čempionato lyderius buvo puiki proga pamatyti, kokie galbūt dar liko neatlikti namų darbai. 

 Rungtynių pradžia prasidėjo abiejų ekipų apsišaudymais prie varžovų vartų nei vieni, nei kiti pasižymėti nesugebėjo. Prie D.Komžos vartų pavojingai skriejo kamuolys virš galvų, o kitoje pusėje išbėgęs B.Goupy šovė arti, bet neužtikrintai, nors varžovų gynyba darbo turėjo. Šios rungtynės žaidybine prasme sirgaliams išsiilgusiems futbolo, manau, turėjo patikti. 

 

 Pirmajame kėlinyje aktyvesni buvo „Trans“ būsenos apimti varžovai, kažkur vėluodami klaipėdiečiai spėdavo, bet V.Trakys savo žaidėjus ne kartą paragino. Klaipėdiečiai atiduodavo erdves, kuo puikiai naudojosi krašte aktyvus I.Kaškelevičius, tiek smaigalyje žaidęs brazilas H.Devens. Per ilgai mūsų pusėje užsižaidę varžovai padovanojo pirmąjį rungtynių įvartį. Jo autoriumi tapo žaidėjas, kapitonas, trenerio asistentas – Pilibaitis 1:0. Praleidę įvartį klaipėdiečiai žaidybine prasme atsigavo ir su susiklosčiusia padėtimi sutikti nenorėjo. Pasižymėti iki pertraukos nepavyko, bet kovingumo atsirado daugiau, o tai, žinoma, maloniai nuteikė antrai „žaidynių“ pusei. Šį išsireiškimą pavartojau neatsitiktinai, nes apie vykstančias „žaidynes“ nuolat kalbėjo ir stadiono pranešėjas. Pirmajame kėlinyje didžiausią pozityvą kūrė jaunasis sirgalius iš Klaipėdos, kuriam siunčiame šilčiausią ačiū. Kėlinio pabaigoje turėjote pajausti, kad komanda nusiteikusi kovos taip lengvai nepaleisti. 

 

Ir visa tai nebuvo iš piršto laužta. Antrąjį kėlinį su gera energija pradėjęs „Neptūnas“ greitai atstatė „status quo“. Puikiu ir netikėtu smūgiu varžovą nustebino B.Goupy, kuris prabėgus dviem minutėm grąžino viltį, pasitikėjimą, ir atvirą futbolą į aikštelę. Kortos atviros ir antrasis kėlinys pasileido visu greičiu. Tempo nemažino nei vieni, nei kiti, o futbolo sirgaliai ramiai galėjo mėgautis centrine turo dvikova ne tik stadione, bet ir prie televizorių ekranų. „Neptūnas“ atliko keitimus ir jie vaizdo nesugadino. Aikštėje pamatėme ir komandos naujokus. Vienas jų – K.Namnganda buvo labai aktyvus, pirmu lietimu pataikė į virpstą, o kitas jo prasiveržimas prašėsi smūgio nuo vienuolikos metrų žymos. Deja, bet abiems atvejais rezultatas švieslentėje nepakito. Savų progų standartiškai turėjo ir A.Spyčius: jo dvi mažiausiai mirtinos progos ir I.Pauliaus. Kovingumas galiausiai sumenko po to, kai 70 ir 78 minutėmis iš pradžių pasižymėjo H.Devens, o rungtynes galiausiai uždarė D.Malžinskas. 

 

Po sėkmingos nepralaimėtų rungtynių serijos patiriame nesėkmę. Paskutinį kartą šiame sezone tokį jausmą buvome patyrę pavasarį, kuomet Panevėžyje buvo nusileista „Panevėžio B“ komandai minimaliu rezultatu. 

 

Norime padėkoti žaidėjams, kurie buvo, kurie kovojo už „Neptūną”. Dėkojame ir linkime sėkmės ateities planuose: Pauliui Lotužiui, Juliui Vyšniauskui ir vartininkui iš Ukrainos Mykolai Yaroshevich. 

 

Straipsnio autorius: Marius Mockus
Nuotraukos: Edvardas Liutkus

Kontaktai


Viešoji įstaiga „Neptūno futbolo klubas“

Debreceno g. 37-125, Klaipėda
Tel.: +370 649 48044

El. p.: info@fcneptunas.lt

Visos teisės saugomos © FK „Neptūnas“