FK „Neptūnas“ naujienos

„Neptūnas“ sezoną atidarė pergalingai

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

Klaipėdos „Neptūnas“ sezoną pradėjo pergalingai. Gal ir negausiai, bet triukšmingai savų sirgalių ir stadiono pranešėjo palaikomi mėlynai balti nugalėjo pajėgią ir šiemet lygoje debiutavusią Vilniaus raj. „TransINVEST“ komandą. Pirmajame kėlinyje sunkiai kelius link varžovų vartų rasdavę klaipėdiečiai pertraukos metu padarė rimtas išvadas ir antroje pusėje iškovojo tvirtą pergalę rezultatu – 4:2 (0:1).

Klaipėdos „FC Neptūnas“ – Vilniaus raj. „TransINVEST“ 4:2 (0:1)

Įvarčiai: 17 min. M.Valukonis. 57 min. K.Amemiya. 59 min, P.Lotužys, 69 min. A.Skurdelis, 71 min. M.Rusys, 87 min. D.Matihin

Įspėjimai: 34 min. I.Paulius, 45 min. B.Goupy, 50 min. A.Vilavičius

Teisėjas: Egidijus Amšiejus (Šiauliai)

2023.03.11 Klaipėdos miesto dirbtinės dangos stadionas Optibet 1 lygos rungtynės. 1 turas.

Žiūrovų skaičius: 100

„Neptūnas“: 1.M.Yaroshevich (GK), 26.D.Bondar, 55.D.Prytykovskyi, 23.A.Skurdelis (Kapitonas), 66.V.Šulžickij, 10.O.Dovhyi, 9.M.Rusys, 19.P.Lotužys, 33.A.Ankudinovas, 5.M.Velyvis, 11.A.Spyčius

Atsarginiai: 89.D.Komža (GK), 77.D.Matihin, 18.Y.Fawzi, 13.T.Jonušas, 20.A.Vilavičius, 25.J.Vyšniauskas, 29.D.Jurgelevičius, 94.I.Paulius

Vyriausiasis treneris: V.Trakys

„TransINVEST“: 79.S.Melashenko (GK), 2.L.Valvonis, 3.D.Malžinskas, 6.V.Jeriomenko, 7.M.Valukonis, 8.N.Klimavčius, 10. H.Devens, 39.K.Amemaiya, 47.A.Korsakas, 55.E.Juška, 77.L.Pilibaitis

Atsarginiai: 89.E.Černiavskij (GK), 12.I.Kaškelevičius, 14.Y.Kawashi, 19.M.Zabarauskas, 24.D.Virkšas, 30.G.Nikonovas, 80.B.A.Beršta, 88.L.Chapodze

Vyriausiasis treneris: G.Barevičius

Sezonas prasidėjo. Prasidėjo su nerimo ir susikaustymo gaidele. Normalus reiškinys sezono starte. Pirmos rungtynės prie savų žiūrovų ir varžovas tikrai ne pats silpniausias, bent jau taip tikrai, manau, turėtų būti. Kad jaudulys „Neptūną“ kaustė pirmosiomis minutėmis, o gal net ilgąją pirmojo kėlinio dalį, tikrai buvo galima pamatyti. Noro tikrai buvo daug, bet ne visada viskas visur pavykdavo būtent taip, kaip buvo planuojama. Kad planas eina ne ta linkme, gerai iliustravo 17 minutę L.Valvonis. Jis gražiai sužaidė „sienele“ su komandos draugu ir tolimu bei svarbiausia tiksliu smūgiu nuginklavo mūsų ekipos vartų sargą Mykolą Jaroševičių. Skamba lietuviškai, bet nelabai. Šventinė nuotaika stadione momentaliai subjuro ir oras, žinoma, nelepino. Pelnę įvartį svečiai pasijautė komfortabiliau ir žinodami, kad pirmauja pradėjo žaisti ramiau. Klaipėdiečiai dar pirmoje pusėje skolingi neliko: aliarmas baudos aikštelėje ir galbūt potencialus vienuolikos metrų baudinys, o galiausiai ir smūgis į skersinį, bet abiejuose atakose rezultatas nepakito ir komandos į pertrauką išėjo Vilniaus raj. „TransINVEST“ komandai pirmaujant 0:1.

2023 03 11 FC Neptunas TransINVEST 12

Antra rungtynių pusė prasidėjo produktyviau ir naudingiau uostamiesčio futbolininkams. Pertraukos metu komandos trenerių štabas įpūtė pasitikėjimo ir priminė, kad laikas tiksi, bet 45 minutės dar priešakyje. Nuleisti rankų dar ne valia ir reikia kilti į šturmą. Kas komandoje rungtyniavo pernai, trenerių siųstą žinutę suprato iškart ir komanda užsikūrė. Kelios varžovų atakos, kurias greitai mėlynai balti sustabdė, o tada klaipėdiečiai pradėjo savo darbą, kurio neatliko pirmoje pusėje. Pirmasis tai padarė P.Lotužys. Gal ir nestipriu, bet smūgiu, kuris buvo neįkandamas varžovų vartininkui. A.Ankudinovas griebęs kamuolį pasileido link centro, nuo kurio tęsiamas žaidimas po įmušto įvarčio. Pasirodo, tai buvo įvartis, kuris įkvėpė komandą. Per likusį laiką varžovų užkardos braškėjo dar ne kartą. Praėjus dešimčiai minučių kapitonas A.Skurdelis rezultatą išlygino, o kad išsiveržtų į priekį „Neptūnui“ prireikė viso labo dviejų minučių. Iš Plungės šį sezoną perskiraustęs M.Rusys dar kartą nuginklavo varžovą 3:2! Pajutę kraujo kvapą klaipėdiečiai nieko nelaukė. Atsitraukti neketino, o varžovą į nokautą pasiuntė komandos mažiausias žaidėjas – D.Matihin. Viso labo neseniai po keitimo pasirodęs futbolininkas, buvo ne tik dar pats šaltas, bet ir parodė, kad jo venomis teka ne ką šiltesnis kraujas – mėlynas. Visiškai antroje pusėje subyrėjęs varžovas galiausiai buvo įveiktas rezultatu 4:2.

2023 03 11 FC Neptunas TransINVEST 26

Gera gaida pradėjęs sezoną „Neptūnas“ net žvarbų šeštadienio vakarą turėjo, kuo džiaugtis. Sekančias rungtynes uostamiesčio futbolininkai žais kovo 17 d., kai Vilniuje ant LFF stadiono dangos išbėgs rungtynėse su „Riterių B“ ekipa. Namų stadione „Neptūną“ bus galima pamatyti kovo 24 d., kuomet susitiks su kaimynais iš Kretingos.

Straipsnio autorius: Marius Mockus
Nuotraukos: Alfredas Reivytis