Naujienos

Trys taškai keliauja į Klaipėdą

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

Klaipėdos „Neptūno“ vardas šeštadienio vakarą skambėjo garsiai. Iš pradžių Topsport I lygos šeštajame ture futbolo klubas Panevėžyje 4:2 (2:2) nugalėjo legendinį „Ekraną“, o kiek vėliau ir krepšininkai iš Klaipėdos tuo pačiu pavadinimu – „Neptūnas“, palaužė kitą Panevėžio atstovą – „7bet Lietkabelį“ 88:84 Betsafe LKL kovose, tad džiaugtis klaipėdiečiams tikrai buvo dėl ko. Klaipėda pasiekė dvigubai saldesnė pergalę, apie vieną iš jų plačiau ir pakalbėsime.

Panevėžio „Ekranas“ 2:4 Klaipėdos „Neptūnas“

Įvarčiai : 13 min. A.Skurdelis, 17 min. M.Zabarauskas, 29 min. O.Dovhyi, 40 min. T.Hevlych, 55 min. D.Jurgelevičius, 58 min. J.Kasparavičius

Įspėjimai: 12 min. R.Jokubonis, 28 min. I.Chachlauskas, 62 min. T.Ereku, 22 min. D.Bondar, 24 min. A.Skurdelis, 45 min. N.Vyzdryk, 90 min. M.Velyvis

Teisėjas : Manfredas Lukjančiukas (Šiauliai)

2024.04.13 Panevėžio „Žemynos“ progimnazijos stadionas Topsport 1 lygos rungtynės 6 turo rungtynės.

Žiūrovų skaičius : 25

Neptūnas“ : 71.P.Petkevičius (GK), 2.D.Bondar, 4.N.Vyzdryk, 7.B.Goupy, 9.M.Rusys, 10.O.Dovhyi, 11.D.Zubauskas, 23.A.Skurdelis, 29.D.Jurgelevičius, 34.A.Kurakinas, 78.J.Kasparavičius

Atsarginiai : 89.D.Komža (GK), 5.M.Velyvis, 6.H.Diawara, 13.T.Jonušas, 24.A.Razvadauskas, 27.O.Lubys, 33.A.Ankudinovas, 42.J.Vaitkus, 94.I.Paulius, 98.D.O.Ilewbare, 99.A.Gečas

Vyriausiasis treneris : Valdas Trakys

Ekranas“ : 1.D.Šimkevičius (GK), 4.J.Skinderis, 5.Y.Rudenko, 6.M.Oguduba, 8.R.Jokubonis, 15.D.Petrauskas, 19.M.Zabarauskas, 22.I.Chachlauskas, 23.T.Ereku, 33.T.Hevlych, 81.A.Obalola

Atsarginiai: 91.G.Kvedaras (GK), 10.Y.Bidenko, 11.Y.Ryoki, 13.M.Ežerskis, 20.E.Gerasimovas, 21.J.Jasikonis, 27.M.Berte, 79.P.Savėnas, 99.D.Chaplanov

Vyriausiasis treneris Darius Maciulevičius

Neptūniečiai nuo pirmųjų minučių Panevėžyje nebuvo nusiteikę juokauti ir tai parodė jau pirmosios jų atakos. Panevėžys pirmajame klaipėdiečių apsilankyme nebuvo labai svetingas, tad V. Trakio vadovaujami futbolininkai prieš rungtynes atliko savo namų darbus. Daugiau noro, daugiau ryžto ir jau tryliktą rungtynių minutę varžovų vartus „atrakina“ komandos kapitonas – A. Skurdelis. Pirmasis šio futbolininko įvartis šiame sezone leidžia pasidžiaugti trapia persvara, bet kaip tolimesnė rungtynių eiga parodė – labai trumpai. Neprabėgus net penkioms minutėms rezultatą į startines pozicijas atstato – M. Zabarauskas. Jo įvartis klaipėdiečiams užkuria naują planą. Praleidę įvartį mėlynai balti nepasimeta, anaiptol kuria naujas progas ir galimybes išretėjusioje „Ekrano“ gynybos linijoje. Po vienos iš jų kamuolys skrieja visai šalia vartų, o dar po akimirkos vartus gelbsti varžovų vartų sargas. Varžovų nelaimei 29 – ąją minutę rungtynių arbitras prie vienuolikos metrų žymos pasiunčia „Neptūno“ senbuvį O. Dovhyi, nuo kurios ukrainietis šauna užtikrintai ir vėl veda klaipėdiečius į priekį. Nors sugrąžinus persvarą klaipėdiečiai kontroliuoja padėtį, bet sėkmingai užbaigti pirmojo kėlinio nepavyksta. Kėliniui einant į pabaigą, rezultatą dar kartą lygina „Ekranas“ ir į rūbinę poilsiui komandas pasiunčia esant lygiam rezultatui.

Po pertraukos „Neptūnas“ išeina su didžiuliu pasitikėjimu ir nuo kėlinio pradžios „terorizuoja“ varžovus. Įvartis bręsta ir B. Goupy pastangomis jis tampa realybe. 55 minutę puikiai kelis varžovus apgavęs jau minėtas neptūnietis į baudos aikštelę pasiunčia juvelyrinį perdavimą. Į jį sureaguoja jau jo tykojęs – D. Jurgelevičius, kuris be vargo technišku smūgiu iš arti nuginkluoja „Ekrano“ vartininką ir išveda savo komandą trečią kartą šiose rungtynėse į priekį. Pasižymėję klaipėdiečiai ir toliau spaudžia varžovus prie jų vartų ir tai pasiteisina. Pirmojo kėlinio pamokas išmokę V. Trakio auklėtiniai tuoj pat muša dar vieną įvartį ir siunčia varžovams aiškia žinią, kad šiose rungtynėse lygaus rezultato nebebus.

Neptūnas“ užtikrintai užbaigia dvikova ir iškovoja dar vieną pergalę šio sezono kovose, bei išlieka dar nenugalėtas. Po rungtynių komandos vyriausiasis treneris – V. Trakys pasidžiaugė pergale, bet apgailestavo, kad komanda vėl praleido du įvarčius. Taisytinų dalykų dar yra – smagu, jog einame teisinga linkme ir klaidų, kurios buvo sezono starte vis mažiau – ties tuo dirbame kasdien, kad būtume geresni. Sezonas įsibėgėja ir tas geras pasiruošimo sezonui įdirbis vis ryškėja. Rungtynėse su „Ekranu“ matėsi pasitikėjimas ir ramybė, kurios kai kada šį sezoną pritrūkdavo. Net ir mažos detalės, žaidybinio plano išpildyme, labai svarbios ir tai be abejo padės komandai ateities kovose.

Topsport I lygos kovose trumpa pertrauka, bet komandos atostogų neišvyksta. Startuoja LFF FPRO taurės turnyro kovos, kuriose Klaipėdos „Neptūnas“ balandžio 22 d. 19 val. Klaipėdos miesto dirbtinės dangos stadione priims pernai A lygoje rungtyniavusią, o šiemet klaipėdiečių varžovu Topsport I lygos kovose tapusia – Vilniaus „Riterių“ komandą. Tad iki susitikimo stadione, mieli sirgaliai, kartu mes galime daug!

Straipsnio autorius : Marius Mockus