Naujienos

Kretingoje pasidalinta po tašką

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

Klaipėdos „Neptūnas“ Topsport pirmos lygos aštuntajame ture rungtyniavo Kretingoje - mieste, kuris nebūna svetingas klaipėdiečiams. Šį kartą „Neptūnui“ pavyko iškovoti tašką ir į namus grįžti dar šiame sezone nepralaimėjus. Taškas, žinoma, gerai, bet norėjosi nutraukti ne vieną sezoną persekiojantį Kretingos stadiono prakeiksmą. Palikime tai ateičiai, o šį kartą imam tą tašką ir važiuojam toliau.

Kretingos „Minija“ 2-2 Klaipėdos „Neptūnas“

Įvarčiai : 41 min. O.Dovhyi, 46 min. D.Šiuša, 69 min. D.Šiuša, 88 min. M.Velyvis

Įspėjimai: 45 min. E.Mockus, 53 min. V.Kazlauskas, 60 min. D.Šiuša, 88 min. E.Drąsutis, 56 min. D.Bondar, 79 min. M.Rusys, 90 min. L.Barsteika

Teisėjas : Kevinas Drungilas (Klaipėda)

2024.05.03 Kretingos miesto stadionas Topsport 1 lygos rungtynės 8 turo rungtynės.

Žiūrovų skaičius : 350

Neptūnas“ : 89.D.Komža (GK), 2.D.Bondar, 4.N.Vyzdryk, 7.B.Goupy, 9.M.Rusys, 10.O.Dovhyi, 11.D.Zubauskas, 23.A.Skurdelis, 29.D.Jurgelevičius, 34.A.Kurakinas, 78.J.Kasparavičius

Atsarginiai : 71.P.Petkevičius (GK), 5.M.Velyvis, 6.H.Diawara, 19.L.Barsteika, 24.A.Razvadauskas, 33.A.Ankudinovas, 42.J.Vaitkus, 94.I.Paulius, 98.D.Ilewbare, 99.A.Gečas

Vyriausiasis treneris : Valdas Trakys

Minija“ : 1.R.Bielov (GK), 5.E.Mockus, 7.D.Šiuša, 8.D.Pipiras, 12.K.Yioshida, 14.T.Sabitu, 15.J.Leao, 19.M.Keblys, 21.V.Kazlauskas, 25.B.Diawara, 45.M.Gedutis

Atsarginiai: 22.A.Pipiras (GK), 3.S.Galdikas, 6.M.G.Glugovskis, 9.E.Drąsutis, 10.M.Mazgeika, 11.A.Putvinas, 20.M.L.Glugovskis

Vyriausiasis treneris : Oliveira da Silva Thiago Bomfim

Pirmasis kėlinys prasidėjo ramiai – abi komandos nepuolė į puolimą. Kamuolio kontrolė ir prisitaikymas prie varžovų. Pirmąjį rimtesnį išpuolį klaipėdiečiai surengia 14 – ąją rungtynių minutę, kuomet kamuolį į baudos aikštelę pasiunčia neptūnietis B.Goupy, bet baudos aikštelėje buvusiam D. Zubauskui už šio perdavimo „užsikabinti” nepavyksta. Dar po kelių minučių įsidrąsinę aikštės šeimininkai pabando savo laimę iš toli, bet laiku į šį smūgį sureagavęs D. Komža nukreipia kamuolį į kampinį, po kurio „Minija” sukuria dar vieną pavojingą momentą. Tokios situacijos kartojasi ir sužaidus beveik pusę pirmojo kėlinio – kretingiškiai pasižymi, bet jų džiaugsmas trunka ne ilgai, nes rungtynių šoninis teisėjas kelia vėliavėlę fiksuojančią nuošalės taisyklę. Žaidimas išsilygina, o kėliniui einant į pabaigą „Neptūnas” į pertrauką tuščiomis išeiti neketina. 40 - ąją rungtynių minutę O. Dovhyi - iš pradžių varžovus įspėja pavojingu baudos smūgiu, o dar po minutės nuo kampinio gairelės suktu perdavimu nuleidžia kamuolį už savo tautiečio R. Bielov ginamų vartų linijos ir „Neptūnas“ į pertrauka išeina geros nuotaikos.

Po pertraukos klaipėdiečiai grįžta įvarčio euforijai dar neišblėsus, o tuo naudodamiesi Kretingos miesto futbolininkai žaidžia puikiai. D. Šiuša pertraukos metu išstudijavęs ir padaręs O. Dovhyi įvarčio analizę – kažką panašaus kopijuoja 46 – ąją minutę. Rezultatas tampa lygus. „Neptūnui“ greitai nepavyksta atsakyti ir komandos pradeda tikrą vyrišką kovą aikštėje. Deja, sukurti kažko stipraus Klaipėdai nepavyksta, o „Minija“ savo gretose turi D. Šiušą, kuris pertraukos metu atliko rimtus ritualus ir jo tolimas smūgis D. Komžai per sudėtingas – šeimininkai jau priekyje. Scenarijus ne pats maloniausias. Kretingos stadionas tampa mums prakeiksmu, kurio lengvais burtais nenuimsi. Ir nereikia, nes turime M. Velyvį, kuriam penkios minutės aikštėje pakankamas laikas, kad ištrauktų burtų lazdelę ir pamojuotų ja prie varžovų vartų. Ne už gražias akis jis užsidirbo šią etiketę, tad dar kartą įrodo, kad spręsti tokius reikalus aikštėje – jis komandoje geriausias. Rezultatas tampa lygus 2:2. V. Trakys neprašovė – keitimas pasiteisino su kaupu, „Neptūnas“ iškovojo tašką. Norėjosi daugiau, bet šitoje situacijoje jis geriau, nei nieko.

Klaipėdiečiai lieka ir toliau nepralaimėję Topsport pirmojoje lygoje, o su kitą savaitę į uostamiestį atvykstančia Plungės „Babrungo“ komanda nebus lengviau, bet su savų žiūrovų palaikymu niekas nebaisu, tad pasimatome stadione. Rungtynės gegužės 10 dieną 19 valandą.

Straipsnio autorius : Marius Mockus