FK „Neptūnas“ naujienos

V.Trakys: esame teisingame kelyje ir savo krypties turime laikytis

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

Klaipėdos „Neptūnas“ baigė trumpas atostogas, įkrovė elementus prieš artėjančią antrąją sezono dalį, kuri bus nepaprastai svarbi dėl daugelio priežaščių. Artėjant sezonui į pabaigą, turnyrinėje lentelėje esant panašiems skaičiams – nebus lengviau nei psichologiškai, nei fiziškai, bet „Neptūnas“ yra nusprendęs eiti iki galo.

Sirgaliai pirmoje sezono dalyje įprato „Neptūną“ matyti „kitokį“ nei pernai, o tai dar labiau įpareigoja patį klubą, pradedant žaidėjais, treneriais ir aptarnaujančiu personalu. Žinoma, ir sirgalius, kurių atsiradus pergalėms, pradėjo daugėti stadione. Tai labai smagu, nes futbolas ar bet koks kitas komandinis žaidimas, visų pirma, žaidžiamas žiūrovams, be jų, turbūt, neįsivaizduojama nei viena sporto šaka, o, juolab, futbolas. Pirmoje sezono pusėje buvo visko. Nuo pergalių su laiminga pabaiga iki netikėtų ir skaudžių pralaimėjimų. „Neptūnas“ jau šį sezoną įrodė kovotojų dvasią, ką prieš kiekvienas rungtynes nuolat rūbinėje kartoja ir komandos vairininkas V.Trakys savo žaidėjams. Lengvų rungtynių nėra ir kovoti bei žaisti reikia su visais, nežiūrint į turnyrinę lentelę. Atsiradus trumpai minutei nuo treniruočių ir pasiruošimo, pavyko pasikalbėti ir su „Neptūno“ vyriausiuoju treneriu V.Trakiu.

Treneri, sezonas įpusėjo, kaip vertinate savo komandos pasirodymą pirmojoje sezono dalyje?

Tikrai vertinu pozityviai, tą, manau, puikiai atspindi ir mūsų užimama pozicija Optibet I lygos lentelėje.

 

Matėme įvairių scenarijų: nuo fantastiškų išsigelbėjimų iki skaudžių pralaimėjimų. Kas lemia tokį komandos „bangavimą“? 

Sunku pasakyti, galvoju gal patirties stoka, nedaug pas mus komandoje žaidėjų, kurie turi tokios nugalėtojų patirties per savo karjeras. Atsiranda papildomas spaudimas, kai reikia žaisti lyderių grupėje, ypač jauniems žaidėjams. Gal kažkur panašiose situacijose su tuo nesusitvarko.

 

„Tikrai vertinu pozityviai, tą, manau, puikiai atspindi ir mūsų užimama pozicija Optibet I lygos lentelėje.“

 

Kokias sunkiausias ir lengviausias rungtynes išskirtumėte iš pirmos sezono pusės?

Nebuvo nei vienų lengvų rungtynių, o tose rungtynėse, kur, galbūt, manėme, kad bus lengviau ir užteks vien meistriškumo – jo nepakako ir teko brangiai sumokėti. Tai kaip ir parodo, jog kovoti ir žaisti reikia su visais.

 

„Žaidėjų kaita, tai normalus procesas. Tiems, kurie mus paliko, norėčiau padėkoti už darbą tiek rungtynėse, tiek treniruočių procese ir už įneštą indėlį į komandos rezultatus.“

 

Pertraukos metu komandoje įvyko pasikeitimų. Kaip vertinate naujokus? Ir ko jie pridės komandai?

Žaidėjų kaita, tai normalus procesas. Tiems, kurie mus paliko, norėčiau padėkoti už darbą tiek rungtynėse, tiek treniruočių procese ir už įneštą indėlį į komandos rezultatus. Naujokais esu patenkintas. Jie yra kvalifikuoti žaidėjai, kurie turėtų mus padaryti dar stipresniais, padėti mums pademonstruoti brandesnį, įvairiapusiškesnį futbolą.

 

„Manau jog esame teisingame kelyje, svarbu kovoti kiekvienose rungtynėse. Žaidėjams nuolat tai kartoju.“

 

Sezono pradžioje kalbėjome, kad „Neptūnas“ komandos veidą formuos sezono metu. Ar pavyko jį suformuoti? Ir kaip jis atrodo jūsų akimis?

Manau, kad kažkoks paveikslas tikrai jau matosi, nes komanda kovoja ir atiduoda jėgas kiekvienose rungtynėse iki paskutinių sekundžių, naudojame keletą žaidybinių schemų, bet tikrai dar turime kur tobulėti.

 

Jūs, kaip treneris, jau žinote, ką reiškia laimėti. Esate jau iškovojęs I lygos titulą. Pasidalinkite tuo pergalės receptu, ko reikia, kad tai būtų pasiekta?

Receptas vargu ar toks yra. Manau, jog esame teisingame kelyje – svarbu kovoti kiekvienose rungtynėse. Žaidėjams nuolat tai kartoju. Kiekvienas rungtynes žaidžiame taip, kad jos būtų vertos trijų taškų, nesvarbu prieš ką tu žaidi ar prieš pirmaujančią komandą, ar prieš komandą, kuri yra tarp autsaiderių. Pergalės kaina yra vienoda – turime tai vertinti.

 

Ko palinkėtumete komandos sirgaliams? Ką galite pažadėti jiems antroje sezono dalyje?

Sirgalius noriu pakviesti į stadioną palaikyti mūsų. Savo ruožtu galiu pažadėti, kad kovosime dėl kiekvieno kamuolio iki paskutinės sekundės. Žaisime tik dėl pergalės ir suteiksime gerų emocijų mus palaikantiems sirgaliams.

 

„Neptūnas“ pirmąjį ratą baigė pirmaudamas Optibet I lygoje. Su 34 iškovotais taškais lenkia antroje vietoje žengiančią Alytaus „Dainavą“, kuri turi tokį patį taškų skaičių, bet klaipėdiečiai juos lenkia dėl geresnio tarpusavio rezultato. Alytiškiai įsibėgėjo sunkiai, bet kuo toliau, tuo sunkiau buvo sustabdomi. Bronzinę, trečiąją vietą užimantis Kėdainių „Nevėžis“ pirmąją sezono dalį taip pat baigė gera nuotaika. Čempionato pertrauką pasitiko laimėdamas net šešias rungtynes iš paskutiniųjų devynių mačų. Ketvirti, vos tašku nuo Kėdainių klubo atsiliekantys, mano nuomone, įdomiausia čempionato komanda – Kauno „Be1” ekipa, kuri užfiksavo dar ir įdomų faktą – tapo vienintele lygos komanda, per sužaistas šešiolika rungtynių, dar nepatyrusi nė vieno pralaimėjimo! Sakysite netikėta? Nemanau, komanda įrodė ko siekia, tuo galėjo įsitikinti ir mūsų komanda. Pirmoji tarpusavio akistata Kaune baigėsi 2:1 „Be1“ naudai.

Antroji sezono pradžia, tvarkaraščio prasme, nebus labai jau lengva. Pradėsime dviem rungtynėm namie su „Banga B“ ir „Panevėžio B“ ekipomis. Bet po to seks labai svarbūs mačai su Kėdainių ir Marijampolės komandomis ir abu žaisime svečiuose. O dar po savaitės Alytuje jau lauks grėsmingai, kaip visada nusiteikę „dzūkų tankai“ ir „Dainava“. Tad, nusiteikime įdomiai sezono atomazgai, nes liūdėti tikrai neteks. Sezonas dar tik įpusėjo ir viščiukus (taškus) skaičiuosime vėlyvą rudenio vakarą. 

Ką galima pridurti apie rezultatyvumą: „Neptūnas“, „Nevėžis“, „Babrungas“, „Marijampolė city“ yra rezultatyviausios čempionato komandos įmušusios po 32 įvarčius. Blogiausia gynyboje komanda – „Panevėžys B“, į jų vartus skriejo 39 įvarčiai, kas vidutiniškai po beveik 2,5 įvarčio per kiekvienas rungtynes.

Rezultatyviausio čempionato žaidėjo lenktynėse pirmauja Kėdainių „Nevėžio“ komandos atstovas J.Mohil. Jo sąskaitoje yra 12 tikslių smūgių. Jam ant kulnų lipa, po 10 įvarčių įmušę T.Obara iš Marijampolės, M.Perveinis iš „BFA“ ir „Babrungo“ saugas iš Brazilijos A.Pinheiro Martins Junior. Arčiausiai šio sąrašo priartėjęs klaipėdietis – A.Spyčius, jo kraityje 6 tikslūs smūgiai. Tokį patį rezultatą buvo užfiksavęs ir A.Raginis, bet jo komandoje daugiau nebeišvysime.

Sezono kovų tęsinys jau šį penktadienį. Rugpjūčio 5 d.,19 val., Klaipėdos miesto centriniame stadione. Varžovas, jau šiemet nugalėtas, Gargždų „Bangos B“ klubas. Mūsų komandai reikalingas jūsų palaikymas, būkite tas papildomas žaidėjas stadione. Siekime tikslo kartu!

Už pergales, už „Neptūną“!

 

Straipsnio autorius: Marius Mockus

Nuotrauka: Matas Baranauskas

Kontaktai


Viešoji įstaiga „Neptūno futbolo klubas“

Debreceno g. 37-125, Klaipėda
Tel.: +370 649 48044

El. p.: info@fcneptunas.lt

Visos teisės saugomos © FK „Neptūnas“