Naujienos

Drausmingai žaidęs „Neptūnas“ iškovojo pelnytą pergalę

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

Optibet I lygos rungtynėse Kauno rajone viešėjęs uostamiesčio klubas iškovojo pelnytai tris taškus. Visas rungtynes ramiai, kantriai gynyboje  rungtyniavęs „Neptūnas“ iškovojo pergalę rezultatu 1:0 (1:0), vienintelį rungtynių įvartį pelnė prie komandos neseniai prisijungęs Centrinės Afrikos Respublikos rinktinės žaidėjas – K.Namnganda, kuriam tai buvo antrasis tikslus smūgis šio sezono Optibet pirmos lygos kovose.

„FK Garliava“ – Klaipėdos „Neptūnas“ 0:1 (0:1)

Įvarčiai : 13 min. K.Namnganda

Įspėjimai: 48 min. L.Odincovas, 67 min. D.Račkauskas, 72 min. N.Akinis, 90 min. D.Jurgelevičius

Teisėjas : Irmantas Kaprašovas (Vilnius)

2023.08.25 Garliavos A.Mitkaus mokyklos stadionasOptibet 1 lygos rungtynės. 20 turo rungtynės.

Žiūrovų skaičius : 60

„Neptūnas“ : 89.D.Komža (GK), 7.B.Goupy, 9.M.Rusys, 13.T.Jonušas, 19.M.D.Ogundu, 23.A.Skurdelis, 26.D.Bondar, 29.D.Jurgelevičius, 49.K.Namnganda, 55.N.Vyzdryk, 99.A.Gečas

Atsarginiai : 5.M.Velyvis, 93.V.Trefilov (GK), 10.O.Dovhyi, 11.A.Spyčius, 20.A.Vilavičius, 35.M.H.Mehasseb, 42.J.Vaitkus, 77.D.Matihin, 94.I.Paulius

Vyriausiasis treneris : Valdas Trakys

„FK Garliava“ : 1.D.Valeckas (GK), 3.D.Konteinis, 4.D.Račkauskas, 5.T.Rakašius, 6.Y.Hanada, 7.L.Čepkauskas, 9.L.Odincovas, 13.V.Dohemeto Smith, 23.N.Akinis, 33.V.Korolenko, 77.P.Sudakovas

Atsarginiai: 12.K.Džekčioras (GK), 16.M.Starhorovskyi, 17.T.Pranauskas, 18.K.Januša, 19. M.G.Glugovskis, 25.K.Kraskovskyi, 26.E.Andriušis, 27.D.Pašilys

Vyriausiasis treneris : Gintautas Vaičiūnas

Į Garliavą klaipėdiečiai išvyko vedimi geros nuotaikos po praėjusią savaitę iškovotos pergalės Optibet I lygos kovose. Nutraukus pagaliau tą nelemtą trijų pralaimėjimų seriją slėgusią ekipą antrojo rato pradžioje. Prieš šias rungtynes komandos vyriausiasis treneris sudėtyje atliko kelias korekcijas. Pakeitė dėl kortelių negalinčius žaisti žaidėjus ir sudėtyje paliko tuos, kurie atnešė gerus rezultatus praėjusiame ture. Kaip parodė rungtynės – nesuklydo. Komanda nuo pirmų minučių žaidė ramų, o kas svarbiausia drausmingą futbolą, kantrus darbas jau pradžioje ištransliavo žinutę varžovams, kad lengva nebus ir šansų daug tikėtis jiems neverta. Rungtynių kontrolę ir tempą diktavę klaipėdiečiai varžovams nieko pavojingo sukurti neleido. O kantriai gynyboje atidirbę klaipėdiečiai patys sukūrė kelias „pusproges“ po vienos iš kurių ir pasižymėjęs  K.Namnganda „Neptūnui“ padovanojo pirmą įvartį jau 13 rungtynių minutę. Greitas įvartis visada gerai, o šį kartą jis dar labiau nuėmė ir psichologinę naštą, po kurios klaipėdiečiai tik labiau sustiprino savo pozicijas aikštėje. Visus rimtesnius varžovų mėginimus sukurti kažką pavojingo „Neptūnas“ greitai nuslopindavo, tiesa, baigiantis kėliniui po pakelto kampinio varžovai turėjo šansą, bet tuo ir viskas baigėsi.

Antrąjį kėlinį aktyviau pradėjo „Garliava“ ir kelis kartus D.Komžai teko šokti aukščiau vartų. Kad varžovai suaktyvėjo buvo galima pamatyti ir rungtynių protokole. Po pertraukos rungtynių arbitrui ne kartą teko traukti korteles iš kišenės. Pasyviai praleisti antro kėlinio neplanavo ir mėlynai balti, bent dvi ar tris pavojingas progas tikrai galime suskaičiuoti: vienoje pirmojo įvarčio autorius K.Namnganda lemiamoje atakos fazėje nelemtai slystelėjo, o kitoje atakoje link vartų judantį B.Goupy sustabdė „legali“ varžovų pražanga, po kurios nuvilnijo atodūsiai. Rungtynių pabaigoje varžovai dar bandė kabintis šiaudo, bet klaipėdiečiai puikiai atsimušinėjo iki pat teisėjo švilpuko. „Neptūnas“ išlaikė vartus iki pat rungtynių pabaigos sausus, kas leido jiems įsirašyti dar tris taškus į savo taškų sąskaitą. Rungtynės buvo nelengvos, bet ačiū futbolininkams, kurie pademonstravo kantrybę, ramybę bei užsispyrimą visų rungtynių metu. Tai ir buvo pagrindinis raktas į pergalę. Savo pergalių seriją uostamiesčio klubas galės pratęsti jau artimiausiose rungtynėse rugsėjo 6 d., Klaipėdoje, kuomet atvyks „Panevėžio B“ klubas.

Straipsnio autorius: Marius Mockus